Pažymėjimų įteikimo šventė

Vilniaus Maironio progimnazijoje birželio 21 d. vyko aštuntokų Pažymėjimų įteikimo šventė. Progimnazijos kieme, pilname saulės, žiedų, drugelių plazdenimo, rinkosi septintokai, mokytojai, tėvai ir svarbiausieji šventės dalyviai - aštuntokai. Mokyklą baigė 57 kūrybingi, energingi, aktyvūs, nerimstantys, smalsūs, dainingi jauni žmonės – kiekvienas kitoks ir kiekvienas svarbus bendroje mūsų spalvingos bendruomenės paletėje. Prasmingai nuskambėjo direktorės Linos Bairašauskienės žodžiai: “Atėjo laikas, kai Motina jau nebegali atsakyti į visus vaiko klausimus, todėl laikas jam keliauti pas krašto išminčių…” Direktorė, įteikdama Pagrindinio išsilavinimo pirmos pakopos pažymėjimus, atkreipė aštuntokų dėmesį, kad drugelio likimas paties vaiko rankose... Suspausi kumštį, jis nebeskris, ištiesi delną ir drugelis lengvai pakils skrydžiui... Sveikinimo žodžius savo vyresniesiems draugams skyrė septintokai. Gražiais prisiminimais apie pirmuosius žingsnius mokykloje pasidalino pradinių klasių mokytoja Virginija Pastarnokienė. Šiltais ir prasmingais žodžiais su auklėtiniais atsisveikino auklėtojos Inga Leskauskienė ir Sonata Kumpienė. Visus šventės dalyvius sujungė daina - Maironio “Kur bėga Šešupė”.


Aštuntokai dėkojo mokytojams įteikdami baltą rožės žiedą ir atminimo dovanėlę.
„Paprasto gyvenimo neužtenka“, - sakė drugelis. „Turi būti saulės spinduliai, laisvė ir maža gėlė.“ (H.K. Andersenas). Mieli aštuntokai, visada būkite kelyje, vedančiame į didžiausią sėkmę.

Konferencija Marijos Gimbutienės metams įprasminti

Birželio 2 d. Vilnius Maironio progimnazijoje vyko respublikinė 5-8 klasių mokinių projektinių darbų, skirtų UNESCO minimai sukakčiai – 2021 metams, Marijos Gimbutienės  metams Lietuvoje ir pasaulyje – įprasminti. Konferencijos tikslas – ugdyti mokinių pilietiškumą bei asmenines nuostatas skatinant domėtis lietuvių kultūra ir iškiliomis Lietuvos asmenybėmis, ugdyti mokinių kritinį mąstymą plėtoti progimnazijos tradicijas siekiant švietimo įstaigų bendradarbiavimo edukacinėje ir kūrybinėje veiklose.

Skaityti daugiau...

„STEAM-ukai mene“

Gegužės 20 d. progimnazijos mokytojos Asta P., Gražina P., Jurgita T., Kristina S. ir pavaduotoja Danutė B. organizavo nuotolinę respublikinę pradinių klasių mokinių konferenciją „STEAM-ukai mene“.
Konferenciją sveikinimo žodžiu atidarė ir produktyvaus darbo palinkėjo progimnazijos direktorė Lina Bairašauskienė. Pradinių klasių mokinės Rūta ir Ieva konferencijos dalyviams skyrė muzikinę dovaną. Gausus moksleivių iš visos Lietuvos būrys skaitė įdomius ir informatyvius pranešimus. Temos stebino išradingumu ir įvairove, daug sužinojome apie sraigių, drugelių, varliagyvių gyvenimą, klausėmės vandens muzikos, grožėjomės pieno šokiu. Renginio dalyviai stebėjo, kaip molis ir šiaudai paklūsta darbščioms mokinių rankoms, o po ilgo ir kruopštaus darbo gimsta neįtikėtini meno kūriniai.

Skaityti daugiau...

Velykinių dekoracijų paroda

Prasminga Velykas švęsti pavasarį, kai iš žiemos miego keliasi gamta, pasidabinusi linksmomis spalvomis, įvairiausiais žiedais. Mūsų progimnazijos pradinių klasių mokiniai, įkvėpti atbundančios gamtos, sukūrė nuostabias velykines dekoracijas. Pavasariniai zuikučiai, įvairiausi margučiai, verbos pripildė kiekvieno namus spalvų, džiaugsmo, papuošė progimnazijos virtualią erdvę.

Dėkojame mokinukams už sukurtą pavasarinę magiją.

Draugystės savaitė 2021

Kasmet emocinės paramos tarnyba ,,Vaikų linija” kovo mėnesį skelbia Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ. Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti, kad patyčių būtų mažiau. Dovanodami dėmesį, gerą žodį ir šypseną kitiems, mes parodome savo pagarbą ir draugystę. Vilniaus Maironio progimnazijos mokiniai prisidėjo prie šios iniciatyvos dalyvaudami DRAUGYSTĖS SAVAITĖS veiklose:

•KOVO 22 D. – DRAUGO DIENA. TĄ DIENĄ RODĖ DĖMESĮ DRAUGUI SKAMBUČIU AR ŽINUTE.
•KOVO 23 D. – DRAUGYSTĖS DIENA. UŽRAŠĖ BEI ILIUSTRAVO PIEŠINIAIS SAVO MINTIS APIE DRAUGYSTĘ.
•KOVO 24 D. – PALINKĖJIMŲ DIENA. JOS METU LINKĖJO KAŽKO GRAŽAUS SAVO KLASĖS DRAUGAMS, MOKYTOJAI AR VISAI KLASEI.
•KOVO 25 D. – ŠYPSENĖLIŲ DIENA. ŠIĄ DIENĄ MOKINIAI KŪRĖ ŠYPSENĖLIŲ LIETŲ.
•KOVO 26 D. – APKABINIMŲ DIENA. ŠIĄ DIENĄ DĖMESĮ ARTIMIESIEMS RODĖ SAVO APKABINIMAIS.

 

Kovo 11 – osios paminėjimas kitaip

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, 3 a ir 3 d klasės mokiniai su mokytojomis Irma Kolkiene ir Laima Jakniūniene, dalyvavo virtualiame, edukaciniame Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklyje „Molinis sapnas“. Šiame spektaklyje žaismingai ir kūrybiškai mokinukus supažindino su svarbiausiais Lietuvos istorijos įvykiais ir datomis.

Pagrindinis personažas pasakojo apie pirmąjį Lietuvos vardo paminėjimą, Žalgirio mūšį, Lietuvos padalijimą XVIII a., Nepriklausomybės atkūrimą 1918 m., taip pat aiškino apie tremtį, S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą, Baltijos kelią, Sausio 13-ąją ir kt. Pasakojimą lydėjo lietuvių liaudies legendų ir mitų intarpai, lietuviškos sutartinės, tremtinių dainos. Spektaklyje skambėjo net 19 muzikos instrumentų: kanklės, smuikas, akustinė gitara, skudučiai, lumzdelis, birbynė, dūdmaišis, lūpinė armonikėlė, būgnas, okarina, žvangučiai, ūžlys, tarškynė, dambrelis, moliniai švilpukai, variniai varpai, daudytė, ratukinė lyra ir net Australijos aborigenų didžeridas!

„Molinis sapnas“ – tai tarsi trumpas Lietuvos istorijos kaleidoskopas. Širdingai dėkingi tėveliams ir Kauno lėlių teatro aktoriams už sukurtą šventę kitaip, už galimybę „pasivaikščioti“ istorijos keliais.

ESFIVP I 1

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 11.05 - 11.50
5. 12.20 - 13.05
6. 13.15 - 14.00
7. 14.10 - 14.55
8. 15.05 - 15.50

 

Patyčių dėžutė

 

sveika25

Įmonės kodas

Vilniaus Maironio progimnazijos kodas nr.: 190002564.