Bendradarbiavimas respublikiniame kūrybiniame projekte

Mūsų progimnazija prisijungė prie kitų šalies mokyklų dalyvaudama Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos organizuotame respublikiniame bendrojo lavinimo mokyklų 5-8 klasių projekte „Laisvės poezija“. Projekto tikslai – paminėti poeto Bernardo Brazdžionio 114-ąsias gimimo metinės, skatinti mokinių kūrybiškumą ir saviraišką, aptarti vieną iš svarbiausių vertybių - laisvę. Vilniaus Maironio progimnazijai atstovavo 8 klasės mokinė Monika Čekenytė (mokytoja Audronė Janickienė). Projekto organizatoriai nuoširdžiai dėkoja už dalyvavimą projekte ir sukurtus mokinių darbus.

Tarpmokyklinis bendradarbiavimo projektas „TIESIAME TILTĄ Į DRAUGYSTĘ“

Projekto dalyviai:
Vilniaus Maironio progimnazijos 3B klasė su mokytoja Raimonda Petkūniene ir Riešės gimnazijos 4E klasė su mokytoja Erika Pašakinskiene.
2020 metų sausio mėn. dviejų mokyklų mokiniai nutarė sukurti bendradarbiavimo projektą „TIESIAME TILTĄ Į DRAUGYSTĘ“, kurio tikslas buvo rinkti informaciją apie įvairius tiltus, susipažinti su tiltų istorija, rasti informacijos apie juos projektavusius žmones, apie architekto profesiją, rasti įdomios vaizdinės medžiagos. Surinkta informacija dalintis, bei dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse statant įvairių formų ir paskirties tiltus namuose.
Projekto pristatymas vyko sausio 4 d. Jo metu 46 mokiniai ir dvi mokytojos dalinosi informacija patirtimi, išsakė savo nuomones. Po pristatymo visi pasinėrė į kūrybines dirbtuves, kurių nuotraukomis kviečiame pasigrožėti.

Refleksijos metu mokiniai vienbalsiai pritarė, kad įdomiausia buvo sužinoti tiltų istoriją. Taip pat dauguma paminėjo, kad pirmą kartą sužinojo apie lakūną Jurgį Kairį, kuris vienintelis praskrido po 10 Vilniaus tiltų, o po Baltuoju net aukštyn ratais.

Progimnazijoje startuoja LIONS QUEST programa ,,Paauglystės kryžkelės“

Nuo 2020 m. rugsėjo mėn. Vilniaus Maironio progimnazijos 5-8 klasėse pradedama įgyvendinti LIONS QUEST socialinio ir emocinio ugdymo programa ,,Paauglystės kryžkelės“, dar vadinama XXI amžiaus kompetencijų ugdymo programa. Tai įrodymais pagrįsta programa, padedanti mokytojams kurti saugią mokymosi aplinką ir ugdyti gyvenimo įgūdžius, svarbius mokiniams išgyventi paauglystės metus. Ji bus vykdoma klasės valandėlių metu ir padės integruoti į Bendrąsias ugdymo programas socialinį ir emocinį ugdymą, charakterio ugdymą, psichoaktyviųjų medžiagų ir patyčių prevenciją bei mokymąsi tarnaujant.

Skaityti daugiau...

Įveikiame kartu

2020 m. lapkričio mėnesį Vilniaus Maironio progimnazijoje startavo emocinių ir elgesio problemų prevencijos programa „Įveikiame kartu“.
Prevencinės programos tikslas – padėti vaikui iš(si)ugdyti socialinius bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus, ugdyti pozityvius bendravimo ir problemų sprendimo gebėjimus ir taip užkirsti kelią priklausomybių, destruktyvaus ir autodestruktyvaus elgesio atsiradimui bei gerinti bendrą emocinę vaiko savijautą.
Ketvirtų klasių mokytojos Asta Pivoriūnienė, Virginija Pastarnokienė ir Gražina Pirmaitienė užsiėmimų metu įtrauks mokinius į diskusijas, vaidinimus, piešimą, žaidimus, padėsiančius ugdytiniams suprasti savo jausmus, kreiptis pagalbos įveikti kasdienius sunkumus, palaikyti draugiškus santykius.

Programa truks vienerius metus.Daugiau informacijos nuorodoje: Įveikiame kartu | Vaiko labui iveikiame kartu

PROJEKTAS „OLIMPINIS MĖNUO 2020“

Vilniaus Maironio progimnazijos pradinės klasės prisijungė prie projekto „Olimpinis mėnuo 2020“. Tikimės, kad ši kelionė, truksianti visą mėnesį, džiugins visus progimnazijos bendruomenės narius. Pradinukams skirtas projektas kviečia ne tik kasdien judėti, bet ir susipažinti su sveiko gyvenimo būdo pagrindais.

1-oji projekto savaitė skirta fiziniam aktyvumui. Vaikams fizinis aktyvumas turi tapti tokia pat įprasta veikla, kaip valytis dantis, gerai išsimiegoti ir sveikai pavalgyti. Projekto organizatoriai kuria netradicines įtraukiančias užduotis, kurias pradinukai kartu su mokytojais atlieka klasėje bei namuose kartu su šeimos nariais.

Projekte dalyvauja 58 savivaldybės, net 1375 klasės!

Visos projekto veiklos vyks laikantis Vyriausybės nustatytų saugumo reikalavimų.

sveika25